Projekt coworkingowy Brain Embassy Czackiego – wyzwanie inne niż wszystkie!

Prowadzenie przebudowy obiektu historycznego w ścisłym centrum miasta i dostosowanie go do potrzeb nowoczesnego coworkingu, jakim jest Brain Embassy, wymaga od firmy inżynieryjnej szerokich kompetencji

Zwłaszcza, gdy mówimy o budowie prowadzonej w formule construction management, bo tak właśnie zrealizowany został nowy obiekt przy ul. Czackiego 15/17 w Warszawie należący do Adgar Poland.

Zespół cmT został zaangażowany przez Adgar Poland do pełnienia funkcji Kierownika Projektu Brain Embassy Czackiego. W skład naszego zespołu realizacyjnego weszli: Kierownik Budowy, Inspektorzy Nadzoru wszystkich branż, kosztorysanci oraz koordynatorzy prac.

Do naszych zadań należało koordynowanie wszystkich zaangażowanych stron – biur projektowych, ekspertów oraz kilkudziesięciu wykonawców. Z drugiej strony także ścisła współpraca z Inwestorem dla osiągnięcia celu – zrealizowania budowy w zakładanym terminie, budżecie i jakości. Naszym priorytetem było zapewnienie, że przebudowany budynek utrzyma swój historyczny charakter i jednocześnie będzie spełniał nowoczesne standardy pod względem komfortu użytkowania i bezpieczeństwa.

Szczególnym wyzwaniem było wykonanie nowej konstrukcji budynku przy zachowaniu oryginalnej elewacji, która została poddana starannej renowacji według wytycznych konserwatorskich. Prace prowadzone były w ścisłym centrum Warszawy, więc logistyka przedsięwzięcia wymagała koordynacji oraz precyzyjnego planowania dostaw, aby nie zakłócać komunikacji oraz funkcjonowania sąsiadujących instytucji oraz budynków. Jak przy poprzednich realizacjach Brain Embassy, olbrzymią dbałość przykładaliśmy do wysokiej jakości wykończenia wnętrz, ich ergonomii spełniającej wymogi WELL i funkcjonowania instalacji. Wszystkie szczegóły wykonawcze, które w historycznym budynku mają specjalne znaczenie, przez cały okres realizacji były na bieżąco ustalane ze współpracującymi biurami projektowymi.

Adgar Investment & Development Ltd. to globalny właściciel nieruchomości komercyjnych i spółki publicznej notowanej na giełdzie w Tel Avivie. W budynkach Adgar Poland znajdują się różne koncepty najmu – tradycyjna przestrzeń biurowa, elastyczne miejsca pracy (Flexi Lease), oraz Brain Embassy – marka przestrzeni coworkingowych. Nieruchomość przy ulicy Czackiego 15/17 jest zlokalizowana na działce o powierzchni 0,87 ha. Oferuje około 4 tys. m2 na 7 kondygnacjach naziemnych i 1 podziemnej. Obiekt dołączył do portfolio inwestycji  Adgar, które tym samym zwiększyło się do 12 nieruchomości w Polsce. Z kolei dla konceptu Brain Embassy to już 5 lokalizacja w stolicy, ale pierwsza która zajmuje aż cały budynek.  W posiadaniu firmy znajdują się m.in. kompleks Adgar Park West, uhonorowany ocenami najemców tytułem najlepszego biurowca 2017 w konkursie Eurobuild Awards czy Adgar BIT na Biznesowym Mokotowie, który po gruntownej modernizacji we wrześniu 2018 roku powrócił na rynek.