Brain Embassy Młynarska – nowy coworking w legendarnym PDT na Woli

Aranżacja biur coworkingowych stanowi niemałe wyzwanie dla całego zespołu realizacyjnego

Jest to przestrzeń niestandardowa, trudno ją zamknąć w typowych ramach. „Dla architektów jest to możliwość wykazania się kreatywnością w niezwykłym dizajnie, dla nas inżynierów – pomysłowością na placu budowy, aby jak najlepiej urzeczywistnić wizję architekta. Dlatego tak cenimy współpracę przy projektach Brain Embassy i cieszymy się z każdej nowej lokalizacji” mówi Przemek Rozbicki – kierownik projektu z ramienia cmT.

Kwintesencją konceptu Brain Embassy Młynarska było zachowanie niepowtarzalnego charakteru budynku i wydobycie jego oryginalnego piękna, podkreślenie tego co autentyczne i dopracowanie elementów architektonicznych tak, aby oddawały klimat PRL-u. Stąd zastosowanie takich zabiegów jak ułożenie na posadzce mozaiki nawiązującej do tej pierwotnej z lat 50-tych, czy pozostawienie dekoracyjnych gzymsów.

„Naszym zadaniem było zadbanie o to, aby zastosowane materiały i wykonane prace były najwyższej jakości, zgodne ze standardami Brain Embassy oraz projektem wnętrz pracowni Archicon i to się udało dzięki bardzo sprawnej współpracy całego zespołu” dodaje Przemek Rozbicki „Praca nad funkcjonującym budynkiem z historią to nie tylko wyzwanie estetyczne. To również pokonywanie pewnych ograniczeń, takich jak na przykład zmieszczenie nowych instalacji w istniejącej przestrzeni szachtów, czy dokonywanie przepięć instalacji tak, aby obecni w budynku najemcy ich nie odczuli”.

W aranżacjach biurowych często pracuje się pod presją czasu. Krótki termin realizacji wymusza dużą dyscyplinę w przestrzeganiu harmonogramu. Do niedawna głównym zagrożeniem dla terminu była dostępność ekip budowlanych. Przy obecnej sytuacji rynkowej czynnikiem ryzyka są raczej długie terminy oczekiwania na materiały i urządzenia, szczególnie od dostawców elektryki i automatyki, dlatego tak ważne jest planowanie zamówień z dużym wyprzedzeniem i pilnowanie dostaw.

Projekt Brain Embassy Młynarska to już szósta realizacja firmy Adgar, w której zespół cmT objął rolę Project Managera. Wcześniejsze projekty były zlokalizowane głównie na biznesowym Mokotowie i Ochocie.  W styczniu tego roku Brain Embassy otworzyło lokalizację przy ul. Czackiego, w miejscu dawnego teatru Kwadrat, w ścisłym centrum stolicy. Po sukcesie tego projektu przyszła pora na kolejną dzielnicę Warszawy, jaką jest Wola. Legendarny PDT na Woli idealnie wpisał się w strategię firmy Adgar polegającą na implementacji konceptu biura przyszłości Brain Embassy w kultowe historyczne obiekty.

Adgar Investment & Development Ltd. to globalny właściciel nieruchomości komercyjnych i spółki publicznej notowanej na giełdzie w Tel Avivie. W budynkach Adgar Poland znajdują się różne koncepty najmu – tradycyjna przestrzeń biurowa, elastyczne miejsca pracy (Flexi Lease), oraz Brain Embassy – marka przestrzeni coworkingowych. Portfolio inwestycji Adgar w Polsce obejmuje 12 nieruchomości.  W posiadaniu firmy znajdują się m.in. kompleks Adgar Park West, uhonorowany ocenami najemców tytułem najlepszego biurowca 2017 w konkursie Eurobuild Awards czy Adgar BIT na Biznesowym Mokotowie, który po gruntownej modernizacji we wrześniu 2018 roku powrócił na rynek.