O nas

O nas

Poznaj nas.

Kim jesteśmy?

Od ponad 18 lat uczestniczymy w największych inwestycjach w Polsce.

cmT Sp. z o.o powstała w 2004 r. jako firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami, kierowaniu budowami i usługach doradczych we wszystkich dziedzinach budownictwa

Na przestrzeni lat utworzyliśmy Grupę cmT i rozwinęliśmy nowe obszary działalności, oferując usługi z zakresu projektowania instalacji elektrycznych, mechanicznych jak i projektowania architektonicznego oraz usługi zarządzania nieruchomościami. Skutecznie świadczymy usługi w odniesieniu do szerokiego spektrum inwestycji, zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, począwszy od inwestycji mieszkaniowych, hoteli i obiektów użyteczności publicznej, a skończywszy na obiektach handlowych, przemysłowych i specjalnych, takich jak stadiony czy farmy wiatrowe. Grupa cmT obecnie zatrudnia niemal 200 osób w 4 krajach w Europie i jest zaangażowana w inwestycje o kluczowym znaczeniu dla miast i regionów.

Wiedza.

Obszerna wiedza z zakresu obsługi inwestycji budowalnych, doskonała znajomość rynku nieruchomości, umiejętności zawodowe oraz wykorzystanie najnowszych technologii z zachowaniem elastycznego podejścia do Klientów umożliwiają nam zapewnienie naszym Klientom rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb lub zamierzeń.

Doświadczenie.

Nasze bogate doświadczenie zdobyte przy realizacji licznych inwestycji pozwala nam na optymalizację rozwiązań, a dzięki kreatywnemu myśleniu i krytycznej analizie wniesienie twórczego wkładu w przedsięwzięcia naszych klientów.

Jakość.

W celu realizacji i gwarancji najwyższych standardów usług wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania, nadzoru i doradztwa w procesach inwestycyjnych.

Należymy do

CO ROBIMY?

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji.

Zarządzanie Projektem i Budową.

Kompleksowo zarządzamy projektem inwestycyjnym zapewniając osiągnięcie wyznaczonych terminów, założeń budżetowych oraz wymaganej jakości robót.

Dowiedz się więcej

Audyty Techniczne.

Przeprowadzamy szczegółowe audyty techniczne budynków, zapewniamy dokładną analizę danych przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi tj. autorskiej aplikacji DD-Ex. umożliwiającej skuteczny nadzór i proces raportowania.

Dowiedz się więcej

Aranżacje i przebudowy.

Wykorzystując nasze umiejętności w zakresie projektowania i organizacji procesu budowlanego, proponujemy rozwiązania, które umożliwiają stworzenie optymalnej przestrzeni, a tym samym bardziej efektywnego i funkcjonalnego środowiska pracy dla Klientów.

Dowiedz się więcej

Nadzór Inwestorski lub Monitoring.

Zapewniamy kontrolę jakości oraz usługi nadzoru budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa jak i monitoring realizacji procesu budowlanego w imieniu inwestorów lub banków.

Dowiedz się więcej

Zarządzanie roszczeniami. Doradztwo.

Zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne przy rozwiązywaniu kwestii roszczeń tak w ramach bezpośrednich negocjacji jak tez ewentualnych spraw sądowych. Oferujemy także wykonywanie doradztwa technicznego i ekspertyz.

Dowiedz się więcej

Nasze cele

Naszą misją jest oferowanie najwyższej jakości usług przy dbałości o interesy naszych Klientów.

Nasze cele

Uczestnicząc w najbardziej prestiżowych inwestycjach w kraju i za granicą, znamy potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. Wiemy, że realizacja wymagających projektów o różnej złożoności wymaga niezwykle profesjonalnego podejścia do świadczonych usług, zachowania najwyższych standardów jakości, w ramach zaplanowanego budżetu, dlatego w naszej pracy kierujemy się fundamentalnymi wartościami takimi jak terminowość, jakość, odpowiedzialność i rzetelność, przy jednoczesnym zachowaniu bezwarunkowej dbałości o interesy naszych klientów.

Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości usług i dalszy rozwój firmy poprzez ekspansję na kolejne rynki zagraniczne. Dynamika rozwoju firmy i efektywność stosowanych procesów biznesowych znajduje odzwierciedlenie w przyznanych wyróżnieniach jak ranking Diamentów Forbesa w którym zajmujemy wysoką pozycję.

NASZE WYRÓŻNIENIA

Grupa cmT w liczbach.

Grupa cmT w liczbach.

18

Lat doświadczenia

680

Zrealizowanych projektów

8

Biur w Europie

200

Inżynierów

78 mln PLN

Przychód 2021

Właściciele

Ferdinand Baggeroer
Ferdinand Baggeroer
Właściciel Grupy cmT, Członek Zarządu

Absolwent Uniwersytetu w Hanowerze, z międzynarodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Założyciel i Członek Zarządu Grupy cmT w skład której wchodzą: cmT Sp. z o.o., Gerplan Sp.z o.o., GerProp Sp. z o.o., cmT Germany GmbH, cmT Hispana S.L. oraz cmT Slovakia. Ferdinand Baggeroer jest osobiście zaangażowany w większość projektów i wraz ze swoim zespołem uczestniczył w audytach technicznych oraz negocjacjach dotyczących sprzedaży lub nabycia prestiżowych nieruchomości w Polsce.

Poniższe przykłady obrazują jedne z największych i najbardziej złożonych projektów budowlanych o różnym charakterze zrealizowanych przez firmy pod kierownictwem Ferdinanda Baggeroera:

 • Udział w zarządzaniu procesem budowy zakładów produkcji silników samochodowych
 • Udział w zarządzaniu procesem budowy zakładów produkcji akumulatorów samochodowych
 • Udział w zarządzaniu procesem budowy zakładów produkcji tektury falistej
 • Udział w projektowaniu i techniczne konsultacje przy budowie stadionów w Warszawie i Wrocławiu budowanych na Euro 2012
 • Udział w projektowaniu i nadzór nad modernizacją hotelu Bristol w Warszawie
 • Zarządzanie wykonaniem prac aranżacyjnych na powierzchni ponad 10,000m2 dla PricewaterhouseCoopers
 • Projektowanie i zarządzanie przystosowaniem obiektu o pow. ponad 50 tys. m2 do użytkowania przez wielu najemców i dostosowaniem do aktualnych standardów aranżacji powierzchni biurowych
 • Kompleks biurowy Daimler Chrysler – zarządzanie budową i pracami wykończeniowymi
Marcin Sołtyski
Marcin Sołtyski
Współwłaściciel cmT, Członek Zarządu

Absolwent Politechniki Warszawskiej, współwłaściciel firmy cmT, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży budowlanej, z cmT związany od początku istnienia firmy. Do najważniejszych funkcji Marcina Sołtyskiego należą min. zarządzanie projektem, koordynacja prac projektowych, zarządzanie roszczeniami, nadzór nad wykonaniem instalacji mechanicznych, kierowanie zespołem, audyty techniczne. Poprzednio Marcin pracował w takich firmach jak Zueblin Polska Sp. z o.o., POR-BUD Sp. z o.o., Polimex – Cekop Sp. z o.o.

Do kluczowych projektów w których Marcin Sołtyski uczestniczył należą min.:

 • Kompostownia Trypolis, Libia
 • Siedziba Daimler, Warszawa
 • Zakład produkcyjny Nutricia, Opole
 • Stary Browar, Poznań – faza 2
 • Centrum Handlowe Renoma, Wrocław
 • Stadion Miejski we Wrocławiu
 • Fabryka baterii i silników, Polska
 • Zakład chemiczny Synthos, Oświęcim
 • Apartamenty Kurkowa 14, Wrocław
 • Centrum Handlowe – Domina, Ryga
 • Hotel Intercontinental, Warszawa
 • Warsaw Corporate Center, Warszawa
 • Poznań City Center
 • Kompleks 3 budynków biurowych – Energy City, Qatar

Zespół

Trzon zespołu cmT to wysoce wysokokwalifikowani inżynierowie wykonujący zadania Kierowników Kontraktów (Project Managers) lub inspektorów nadzoru oraz ekspertów w różnych dziedzinach.

Kadra kierownicza

Łukasz Ziółkowski
Łukasz Ziółkowski
Członek Zarządu
GerPlan
Aleksandra Czepułkowska
Aleksandra Czepułkowska
Członek Zarządu
cmT Hispana S.L.
Bernard Schiphorst
Bernard Schiphorst
Senior Manager
Prokurent
Rela Juraszyńska
Rela Juraszyńska
Head of Architecture
Tomasz Wajdzik
Tomasz Wajdzik
Branch Manager
cmT Wrocław
Marcin Czajka
Marcin Czajka
Financial Manager
Dorota Bartczak
Dorota Bartczak
Administrative Director / Prokurent
Katarzyna Rokita
Katarzyna Rokita
Head of Property Management / Gerprop Prokurent
Jakub Duriasz
Jakub Duriasz
Branch Manager Gdańsk
Krzysztof Ofierzyński
Krzysztof Ofierzyński
Branch Manager Poznań
Christopher Siemieński
Christopher Siemieński
Head of Business Development
Krzysztof Trembowski
Krzysztof Trembowski
Senior Project Director / Prokurent
Michał Kabziński
Michał Kabziński
Head of Human Resources / Prokurent

Zespół

Tworzymy zespół wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów oddanych swojej pracy

Nasz zespół to nie tylko najlepsi inżynierowie, ale również kadra administracyjna, a ponadto międzynarodowi eksperci w dziedzinie specjalistycznych technologii oraz biegli sądowi, wspierający naszych Klientów w sprawach sądowych, którzy w razie potrzeby dołączają do naszego zespołu. Poszczególne przedsięwzięcia są obsługiwane przez elastycznie tworzone zespoły, dostosowane do potrzeb danej inwestycji.

Zarówno kompetencje jak i bogate doświadczenie naszych pracowników pozwalają na realizację różnego rodzaju bardzo złożonych przedsięwzięć inwestycyjnych. Połączenie wiedzy, umiejętności zawodowych, wykorzystywania najnowszych technologii z elastycznym podejściem do Klientów i dbałością o stabilność ich interesów, pozwalają cmT na oferowanie szerokiego zakresu indywidualnie dostosowanych rozwiązań.

Zespół

Dołącz do naszego zespołu!

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą o stabilnej pozycji na rynku zatrudniającą najlepszych specjalistów. Poszukujemy ambitnych osób gotowych na nowe wyzwania!
Dowiedz się więcej

OPINIE

Co mówią nasi Klienci?

Nasi Klienci to czołowe firmy z sektora nieruchomości, którzy cenią nas za profesjonalizm usług i terminowość realizacji projektów.

W cmT wierzymy, że umiejętność wykorzystania rozległej wiedzy inżynieryjnej w połączeniu z przestrzeganiem fundamentalnych wartości jak odpowiedzialność, jakość, rzetelność i terminowość, przy jednoczesnym zachowaniu bezwarunkowej dbałości o interesy naszych klientów są kluczowymi czynnikami wpływającymi na satysfakcję i lojalność klientów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Nieustanny nadzór nad jakością wykonywanych prac, bezpieczeństwem, estetyką oraz bardzo dobre relacje z najemcami, wskazują na olbrzymi profesjonalizm firmy.
Marek Falkowski

CBRE Sp. z o.o. Property and Asset Management

Z powierzonych obowiązków firma cmT wywiązała się bez zastrzeżeń i jest godnym polecenia wykonawcą przygotowanym profesjonalnie do pełnienia funkcji inspektora zastępczego i funkcji technicznych
Jürgen Maier

E.ON Climate & Renewables, Central Europe GmbH

Firma cmT pełniąca funkcje Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Inwestora Zastępczego realizowane usługi wykonała należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
Erik Roger Andersson

SwedeCenter Sp. z o.o.

Kontrakt został sfinalizowany z pełnym sukcesem. 
Rafał Stolarczyk

Skanska Property Poland Sp. z o.o.

Polecamy firmę cmT jako solidnego i rzetelnego Partnera przy realizacji zadań inwestycyjnych.
Marcin Stokowiec

Apsys Polska spółka akcyjna

Dzięki osobistemu zaangażowaniu pracowników firmy cmT, prace aranżacyjne budynku Spektrum Tower były realizowane w wyznaczonym przez nas czasie i nie przekraczały limitów wydatkowych
Bartosz Bzoma

WX Management Services Sp. z o.o

Podczas wykonywania prac mimo ich skomplikowanego i bogatego zakresu, firma cmT wykazała się wysoką sprawnością organizacyjną, połączoną z utrzymaniem bardzo wysokiego poziomu usług.
Marek Rościszewski

Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. Sp.j.

Firma cmT zrealizowała powierzone prace profesjonalnie, terminowo i starannie, wykazując się rzetelnością, dyspozycyjnością i elastycznością.
Thomas Stancel

Union Investment Real Estate GmbH

Mercedes-Benz Logo
Orange Logo
Echo Investment Logo
Vigfund Logo
Skanska Logo
Progroup Logo
Cornerstone Logo
Capital Logo
Adgar Logo
WPP Logo
Syrena Logo
Globalworth Logo
Synthos Logo
Union Logo
Warbud Logo